Ben, doğumumu Medical Park Fatih Hastanesi’nde gerçekleştirdim. Doğumdan sonra hangi çocuk doktorunu seçmek istersiniz diye sordular. Hastanede iki çocuk doktoru mevcut: Çocuk Doktoru Feyza Gümüş ve Çocuk Doktoru Fatih Aydın. İkisini de tavsiye eden arkadaşlarım oldu. Ben Feyza Hanımı seçtim. Feyza Hanım çocuk doğduktan sonra bir reçete hazırlamış. İçinde yok yok. Mama, fitil, göğüs ucu kremi, pişik kremi, ateş düşürücü, fizyolojik serum, gaz damlası, vitaminler… Ve çoğunu devlet karşılamadığı için 500-600 TL tutarında bir ödeme yaptık eczaneye. Şuan bebeğim 7 aylık ve neredeyse hiçbirini kullanmadık. Benden size tavsiye ihtiyacınız oldukça alın. Evde mutlaka bulunması gereken tek şey ateş ölçer.

Sonrasında bebeğimin işitme testi olacaktı. Medical Park Fatih Hastanesinde işlem yapmak zor. Bebekle işlem yapmak ise katlanılmaz bir hal alıyor. Sistemleri yavaş sürekli yanlış bilgilendirme yapılıyor. Bebekle bir yerden bir yere gitmek zor oluyor…

Bebeğim sarılık oldu ve bu süreçte Feyza Hanım yeterli bir şekilde ilgilenmedi. Zaten Feyza Hanım’dan memnun kalmış olsaydık dahi hastaneden dolayı devam edemezdik. Çocuk Doktoru Fatih Aydın’a giden tanıdıklarım var; gayet memnunlar. İlaç yanlısı bir doktor değil. Ancak çok yoğun bir doktor olduğu için geçiştirdiğini söyleyenler de var. Velhasıl, eğer Medical Park Fatih Hastanesi’nin sistemine ve işleyişine tahammül edebilecekseniz denemeye değer bir doktor.

Benim Çocuk Doktoru Tavsiyem

Benim size asıl tavsiyem ise Koşuyolu Medipol Hastanesi’nde Çocuk Doktoru Fırat Erdoğan. Öncelikle hastanenin sistemi hizmet anlayışı gerçekten çok başarılı. Ben başka bölümlere de muayene oldum. Medical Park Fatih Hastanesi’nden sonra çok çok başarılı bir hastane. Randevu saatiniz kaçtaysa neredeyse beklemeden randevunuza girebiliyorsunuz. Doç. Dr. Fırat Erdoğan ise gerçekten donanımlı ve çocuğunuzu rahatça emanet edebileceğiniz bir doktor. Hakkında hiç olumsuz yorum duymadım. Ben Anadolu yakasına taşındıktan sonra çocuk doktoru için araştırma yapmıştım. Giden herkes memnun. O yüzden bizde Fırat Erdoğan’a gitme kararı aldık. Doktorun rahat tavrı öncelikle önemsemiyor mu izlenimi veriyor. Ama sonradan anlıyorsunuz ki önemsemediği şeyler gerçekten önemsiz.

Ben anneliğimin verdiği evhamla birlikte ilk başlarda tek doktora güvenemedim ve Fırat Erdoğan’a bebeğimi muayene ettirdikten sonra farklı 3 doktordan daha görüş alıyordum. Diğerleri ilaç veriyordu ya da yanlış teşhis koyuyordu. Sonradan  Fırat Erdoğan’ın en doğru karar olduğuna karar kıldım. Buna bir örnek verecek olursam: Bebeğimin yanağında beyaz lekeler çıkmıştı. Genetik yatkınlığımız bulunduğu için vitiligo olmasından endişe ettik. Fırat Erdoğan’a aylık kontrole gittiğimizde “Dermatoloğa gitmenize gerek yok. Gitseniz bile değişen bir şey olmayacak. Kesin teşhis şuan konulamaz.  ” demişti. Fırat Erdoğan’ı dinlemeyip en iyi dermatolog nerededir diye araştırmaya koyuldum. En sonunda Ümraniye’den Bağcılardaki  Medipol Mega’ya gittik. Prof. Dr. Mustafa Özdemir’e bebeğimi muayene ettirdim. Bana “Vitiligo olabilir. 1 yaşında kontrol için bir daha gel.” dediğinde gözyaşlarım istemsizce akmaya başladı. Sonuç olarak bebeğimin yüzündeki izler geçti. Ben üzüldüğümle kaldım. Keşke Fırat Erdoğan’ı dinleseydim dedim. Gerçekten gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.

Son olarak ve en önemlisi ise Fırat Bey anne sütünün alınmasına ve olabildiğince ilaçsız tedaviye yatkın bir doktor. Gerek olmadıkça ilaç vermiyor. Anneyi rahatlatan bir tavrı var. 2018 yılı SSK’lı muayene ücreti 220 TL.

Bebeklerde Vitiligo başlıklı yazım için tıklayın.