Hepinize merhaba sevgili anneler, anne adayları ve diğer tüm sevgili takipçilerim…

Bu yazımda, “Water Magic boyama kitabı nedir?” “Nasıl bir şey?” “Almaya değer mi?” gibi soruları cevaplamaya çalışacağım. Sorularınız olursa yorum kısmından sorabilirsiniz en kısa zamanda cevaplamaya çalışırım.

Water Magic, 14×22 cm boyutlarında 6 adet boyama sayfasından oluşan bir boyama kitabı. Kendi özel kalemine su dolduruyorsunuz ve ve kalemi sayfaya sürerek boyamaya başlıyorsunuz. Kalemin geçtiği yerler renklenmeye başlıyor. Aslına bakarsanız tam anlamıyla boyama aktivitesi yapmış olmuyorsunuz; ancak henüz boyama konusunda yeterli yetkinliğe kavuşamamış çocuklar için ideal bir ürün.

Ürünün mantığı şu şekilde: renklendirilmiş karton resimler üzerinde resmin sadece belirli bir kısmını gösteren ince kağıt bir tabaka var. Su dolu kalemi sayfada gezdirdiğinizde ıslanan yerler alttaki resmi belli etmeye başlıyor ve sayfa renklenmeye başlıyor. Açıkçası eğlenceli bir ürün. Sayfadaki tüm detayların siyah beyaz çizime aktarılmayıp çocuğun karşısına sürpriz olarak çıkarılması da güzel fikir. Boyadığınız (aslında ıslattığınız) sayfalar hızlıca kuruyorlar. Kurusunlar diye uzunca beklemenize gerek kalmıyor.

Yalnız sayfaların üzerindeki siyah beyaz resim tabakası oldukça ince. Sert hareketlere maruz kaldığında kolayca soyuluyor. Bu da ürünün yaşam süresinin pek de uzun olmayacağının göstergesi malesef.

Kitaplar 3+ yaş olarak satılıyor; ancak biz 20 aylık oğlumuz için aldık. Kendisi bu tür şeylerden çabuk sıkıldığından pek ilgisini çekmedi; ancak başka çocukların ilgisini çekecektir elbet. Sonuçta her çocuk bir değil; hepsinin ayrı bir dünyası var.

Çocuğunuzun hoşuna gideceğini ve ilgisini çekeceğini düşünüyorsanız ve ayrıca çocuğunuz henüz tam anlamıyla boyama yapabilecek yetkinliğe de sahip değilse alabilirsiniz.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Değerli yorumlarınızı ve sorularınızı yorum kısmından iletip katkıda bulunmayı unutmayın 🙂

Sağlıcakla kalın…